Znamy ceny nowego Audi A4

Nowe Audi A4 będziemy mogli kupić dopiero jesienią, ale salony dealerskie czterech pierścieni rozpoczynają już zbieranie zamówień na nowy model

Do wyboru mamy dwie wersje nadwoziowe: Limousine (sedan) i Avant (kombi).

Nowe modele „a-czwórki” wyposażane początkowo w jeden z siedmiu silników: trzech TFSI i czterech TDI. Ich moc znacznie wzrosła. Najsłabszy z nich ma teraz 110 kW (150 KM), a najsilniejszy: 200 kW (272 KM). Co ważne, przy wzroście mocy, spadło żuźycie paliwa – Audi podaje w specyfikacji że A4 2.0 TDI ultra spala zaledwie 3,7 l oleju napędowego na 100 km, a jednostka 1.4 TFSI, zużywa jedynie 4,9 l benzyny na 100 km. W przyszłości na rynku pojawi się również model g-tron, napędzany gazem ziemnym. Wydajną jednostkę 2.0 TFSI ultra, generującą moc 140 kW (190 KM) zaprojektowaną zgodnie z zasadą rightsizingu. Prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego wyjaśnia: „W rightsizingu chodzi o optymalne dla codziennego użytkowania połączenie klasy pojazdu, pojemności skokowej, mocy, momentu obrotowego i wydajności”.

Nowe Audi A4 może pochwalić się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem oporu powietrza: zaledwie 0,23 (Avant: 0,26) i niższą nawet o 120 kg w porównaniu z poprzednikiem wagą.

Model wyposażono w wiele nowych rozwiązań, min. w reflektory diodowe Matrix, korzystający z radaru tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z asystentem jazdy w korkach, świetny Audi virtual cockpit czy system nagłaśniający w formacie 3D marki Bang & Olufsen. Ceny Audi A4 Limousine zaczynają się od 131 470 zł, wersji Avant od 139 070 zł.

 

Dynamic photo, Colour: in crystal effect paint finish Ara Blue

 

a155169_large

Opracował: Krzysztof Jóźwiak

Źródło: Audi Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.