Tiguan GTE Active Concept

Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie, nieprzypadkowo więc Volkswagen zaprezentował swoją wizję SUV-a przyszłości właśnie podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit

Samochód ten wyposażono w zespół hybrydowy typu plug-in o mocy 225 KM. Składa się on z trzech silników – turbodoładowanej jednostki benzynowej o mocy 150 KM, silnika elektrycznego na osi przedniej o mocy 54 KM oraz silnika elektrycznego dla osi tylnej o mocy 115 KM. Automatycznie lub po naciśnięciu odpowiedniego przycisku siła napędowa przekazywana jest do wszystkich kół. Bezpośrednio po uruchomieniu zespołu napędowego koncepcyjny Tiguan  porusza się w trybie  elektrycznym. W zwykłym przypadku samochód ma napęd na tylną oś, jednak kiedy grozi mu utrata przyczepności, zostaje dołączony napęd na oś przednią. Gdy kierowca korzystając z nowego i skonfigurowanego specjalnie na potrzeby tego modelu systemu 4MOTION Active Control wybierze jeden z trybów jazdy off-road lub 4×4 – Tiguan GTE Active Concept ruszy z miejsca korzystając z napędu na cztery koła.

Volkswagen Tiguan GTE Active Concept

db2015au01258_large

W trybie wyłącznie elektrycznym samochód może przejechać do 32 km. Całkowity zasięg (przy pojemności akumulatorów wynoszącej 12,4 kWh i 64-litrowym zbiorniku paliwa) wynosi 933 km.

Ponadto koncepcyjny Tiguan GTE Active Concept jest wyposażony w takie systemy bezpieczeństwa, jak: Front Assist wraz z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście i rozpoznawania pieszych, aktywna pokrywa silnika, system Lane Assist i system automatycznego hamowania po kolizji. Na pokładzie koncepcyjnego modelu znajduje się ponadto topowa wersja systemu multimedialnego nowej generacji z 9,2-calowym ekranem dotykowym i systemem sterowania przy pomocy gestów. Tiguan GTE Active Concept posiada również dodatkowy wyświetlacz head-up.

Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
Pięciomiejscowy model koncepcyjny powstał w oparciu o modułową platformę (MQB). Pojawi się on w sprzedaży w USA wiosną 2017 roku, także w wersji z dłuższym rozstawem osi i miejscem dla siedmiu pasażerów.

opracował: Krzysztof Jóźwiak

źródło: Volkswagen

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.