Intel Extreme Masters – wielkie święto graczy w Katowicach

IEM to bez wątpienia jedna z najlepszych imprez tego typu na świecie. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji i galerii zdjęć

Takie wydarzenia jak katowickie mistrzostwa świata w e-sporcie – Intel Extreme Masters, skutecznie leczą nasze narodowe kompleksy. IEM jest prestiżowy, doskonale zorganizowany i przyciąga gości z całego świata. Zanim obejrzycie wideo, warto rzucić okiem na poniższe statystyki przygotowane przez organizatorów. Dobrze pokazują one skalę tego przedsięwzięcia.

Internetowe i telewizyjne transmisje z IEM przyciągnęły rekordową liczbę widzów – aż 34 miliony. Impreza ta oferowała streamy i transmisje telewizyjne w 17 krajach. Pobiła także rekordy zaangażowania w social media. Oficjalne konta ESL i IEM na Facebooku oraz Twitterze zanotowały aktywność na poziomie 3 200 000 postów. Na miejscu przez trzy dni  pojawiło się 113 000 osób. IEM Expo, które oferowało dwie sceny turniejowe oraz 43 stoiska firm związanych z gamingiem, pozwalało fanom zapoznać się z najnowszymi technologiami i nadchodzącymi grami.

Mistrzowskie tytuły zdobyli: SK Telecom T1, Fnatic oraz Choi „Polt” Seong Hun, odpowiednio w League of Legends, Counter-Strike: Global: Offensive oraz StarCraft II: Legacy of the Void.

 

 

I jak zwykle na zakończenie galeria zdjęć (fotografie są autorstwa redaktorów TechnoTrendy lub pochodzą z  materiałów prasowych)

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Krzysztof Jóźwiak

Michał Brzostowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.