Leap Motion wchodzi w AR

Firma Leap Motion pracuje nad goglami rozszerzonej rzeczywistości o roboczej nazwie North Star

Producent kontrolera gestów Leap Motion ogłosił, że zamierza stworzyć platformę rozszerzonej rzeczywistości (AR) opartą na swoim autorskim systemie śledzenia dłoni. W jej skład wejdzie referencyjny model headsetu AR wyposażonego w sensory zapewniające precyzyjny tracking ruchu dłoni, a także oprogramowanie na licencji open source. To pierwsza próba wejścia Leap Motion na rynek AR, dotychczas firma koncentrowała się na implementacji systemu śledzenia dłoni w goglach VR.

Robocza nazwa projektu to North Star. Urządzenie wyposażone zostało w podwójny ekran o rozdzielczości 2 x 1600 × 1400 wyświetlający obraz w 120 klatkach na sekundę. Pole widzenia urządzenia wyniesie 100º, natomiast czujniki ruchu pracować będą z częstotliwością 150 Hz na obszarze 180 × 180 stopni.

Mamy nadzieję, że te projekty zainspirują nową generację eksperymentalnych systemów AR, które zamienią dyskusję o tym, jak powinien wyglądać system AR, na to, jak powinno wyglądać doświadczenie AR” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Leap Motion.

źródło: vrHunters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.