SEDRIC School Bus, czyli gimbus na prąd i bez kierowcy

Po wstrząsie wywołanym aferą „Dieselgate” koncern Volkswagen nieustannie stara się promować nową filozofię marki silnie stawiającą na „zielone” napędy. SEDRIC to kolejny duży krok w stronę elektromobilność i jazdy autonomicznej

Rok po światowej premierze modelu SEDRIC (skrót od SElf DRIving Car) Niemcy zaprezentowali najnowszą wersję koncepcyjnego, w pełni autonomicznego pojazdu. Po pra-SEDRICU, SEDRICU 42 i SEDRICU Nightlife teraz pojawia się kolejny członek rodziny – SEDRIC School Bus. Wygląd zewnętrzny oraz wnętrze pojazdu utrzymane są w stylistyce szkolnego autobusu.

SEDRIC został pokazany publicznie po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2017 roku. Od tego czasu ten pierwszy pojazd koncepcyjny stworzony przy współpracy kilku marek koncernu Volkswagen jest swego rodzaju polem doświadczalnym dla rozwiązań z zakresu autonomicznej jazdy. SEDRIC bazuje na systemie Self-Driving (SDS) i z założenia ma być pojazdem dostępnym wszędzie, zawsze i dla każdego i to po naciśnieciu jednego przycisku, który koncern z Wolfsburga nazwał nomen omen OneButton.

Atrakcyjne żółto-czarne nadwozie ze stylizowanym graffiti podkreśla przydatność SEDRICA jako środka transportu będącego alternatywą dla tradycyjnego autobusu szkolnego. Młodzieżowy styl widać także w jego wnętrzu. Aluminiowe pojemniki z kolorowymi naklejkami tworzą podstawę dla dwóch z czterech siedzeń. Stosownie do zainteresowań młodych pasażerów we wnętrzu znajduje się wielkoformatowy ekran OLED systemu multimedialnego, którym jest cała przednia szyba.

oprac. Krzysztof Michał Jóźwiak
źródło: Volkswagen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.